1206Y6300221KXT
Overview of 1206Y6300221KXT
Part Number1206Y6300221KXT
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 220PF 630V X7R 1206
DatasheetsDownload 1206Y6300221KXT Datasheet PDFPDF Icon
Price for 1206Y6300221KXT
Specification of 1206Y6300221KXT
Status
Active
Series
FlexiCap™
Package
Tape & Reel (TR)
Supplier
Knowles Syfer
Capacitance
220 pF
Tolerance
10%
Voltage - Rated
630V
Temperature Coefficient
X7R
Operating Temperature
-55C ~ 125C
Features
Soft Termination
Ratings
Applications
Boardflex Sensitive
Failure Rate
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)