1206Y6300332MER
Overview of 1206Y6300332MER
Part Number1206Y6300332MER
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 3300PF 630V X7R 1206
Price for 1206Y6300332MER
Specification of 1206Y6300332MER
Capacitance
3300 pF
Tolerance
20%
Voltage - Rated
630V
Temperature Coefficient
X7R
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)