1206Y6300471MXR
Overview of 1206Y6300471MXR
Part Number1206Y6300471MXR
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 470PF 630V X7R 1206
DatasheetsDownload 1206Y6300471MXR Datasheet PDFPDF Icon
Price for 1206Y6300471MXR
Specification of 1206Y6300471MXR
Capacitance
470 pF
Tolerance
20%
Voltage - Rated
630V
Temperature Coefficient
X7R
Features
Soft Termination
Ratings
Applications
Boardflex Sensitive
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)