1206Y6300681KAR
Overview of 1206Y6300681KAR
Part Number1206Y6300681KAR
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 680PF 630V C0G/NP0 1206
Price for 1206Y6300681KAR
Specification of 1206Y6300681KAR
Capacitance
680 pF
Tolerance
10%
Voltage - Rated
630V
Temperature Coefficient
C0G, NP0 (1B)
Features
Soft Termination
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)