1206Y6300821GAT
Overview of 1206Y6300821GAT
Part Number1206Y6300821GAT
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 820PF 630V C0G/NP0 1206
Price for 1206Y6300821GAT
Specification of 1206Y6300821GAT
Capacitance
820 pF
Tolerance
2%
Voltage - Rated
630V
Temperature Coefficient
C0G, NP0 (1B)
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)