1206Y6300822KET
Overview of 1206Y6300822KET
Part Number1206Y6300822KET
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 8200PF 630V X7R 1206
Price for 1206Y6300822KET
Specification of 1206Y6300822KET
Capacitance
8200 pF
Tolerance
10%
Voltage - Rated
630V
Temperature Coefficient
X7R
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)