1206Y6306P80BQT
Overview of 1206Y6306P80BQT
Part Number1206Y6306P80BQT
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 6.8PF 630V C0G/NP0 1206
DatasheetsDownload 1206Y6306P80BQT Datasheet PDFPDF Icon
Price for 1206Y6306P80BQT
Specification of 1206Y6306P80BQT
Capacitance
6.8 pF
Tolerance
0.1pF
Voltage - Rated
630V
Temperature Coefficient
C0G, NP0 (1B)
Features
High Q, Low Loss, Soft Termination
Ratings
Applications
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)