CMF6020K480BEBF
Overview of CMF6020K480BEBF
Part NumberCMF6020K480BEBF
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 20.48K OHM 1W 0.1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF6020K480BEBF Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF6020K480BEBF
Specification of CMF6020K480BEBF
Status
Active
Series
CMF
Package
Bulk
Supplier
Vishay Dale
Resistance
20.48 kOhms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
1W
Composition
Metal Film
Features
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient
25ppm/C
Operating Temperature
-55C ~ 175C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)