CMF6023K700FKEA
Overview of CMF6023K700FKEA
Part NumberCMF6023K700FKEA
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 23.7K OHM 1W 1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF6023K700FKEA Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF6023K700FKEA
Specification of CMF6023K700FKEA
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
23.7 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)