CMF6024K300FKBF
Overview of CMF6024K300FKBF
Part NumberCMF6024K300FKBF
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 24.3K OHM 1W 1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF6024K300FKBF Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF6024K300FKBF
Specification of CMF6024K300FKBF
Package
Bulk
Resistance
24.3 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)