CMF6024R300FHR6
Overview of CMF6024R300FHR6
Part NumberCMF6024R300FHR6
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 24.3 OHM 1W 1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF6024R300FHR6 Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF6024R300FHR6
Specification of CMF6024R300FHR6
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
24.3 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)