CMF6029K400FKRE70
Overview of CMF6029K400FKRE70
Part NumberCMF6029K400FKRE70
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 29.4K OHM 1W 1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF6029K400FKRE70 Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF6029K400FKRE70
Specification of CMF6029K400FKRE70
Resistance
29.4 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)