CMF602K2100FKBF
Overview of CMF602K2100FKBF
Part NumberCMF602K2100FKBF
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 2.21K OHM 1W 1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF602K2100FKBF Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF602K2100FKBF
Specification of CMF602K2100FKBF
Package
Bulk
Resistance
2.21 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)