CMF602K4000BEBF
Overview of CMF602K4000BEBF
Part NumberCMF602K4000BEBF
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 2.4K OHM 1W .1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF602K4000BEBF Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF602K4000BEBF
Specification of CMF602K4000BEBF
Package
Bulk
Resistance
2.4 kOhms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
25ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)