FMP200FRE52-422K
Overview of FMP200FRE52-422K
Part NumberFMP200FRE52-422K
ManufacturerYageo
DescriptionRES 422K OHM 1% 2W AXIAL
DatasheetsDownload FMP200FRE52-422K Datasheet PDFPDF Icon
Price for FMP200FRE52-422K
Specification of FMP200FRE52-422K
Resistance
422 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.154" Dia x 0.354" L (3.90mm x 9.00mm)