FMP200FRE52-4K7
Overview of FMP200FRE52-4K7
Part NumberFMP200FRE52-4K7
ManufacturerYageo
DescriptionRES 4.7K OHM 1% 2W AXIAL
DatasheetsDownload FMP200FRE52-4K7 Datasheet PDFPDF Icon
Price for FMP200FRE52-4K7
Specification of FMP200FRE52-4K7
Resistance
4.7 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.154" Dia x 0.354" L (3.90mm x 9.00mm)