MS27467P15A37S
Overview of MS27467P15A37S
Part NumberMS27467P15A37S
ManufacturerAmphenol Aerospace Operations
DescriptionCONN PLUG FMALE 37POS GOLD CRIMP
Price for MS27467P15A37S
Specification of MS27467P15A37S
Connector Type
Plug, Female Sockets
Number of Positions
37
Shell Size - Insert
15-37
Shell Finish
Cadmium over Nickel
Cable Opening
0.808" (20.52mm)