MS27467P15B18S
Overview of MS27467P15B18S
Part NumberMS27467P15B18S
ManufacturerAmphenol Aerospace Operations
DescriptionCONN PLUG FMALE 18POS GOLD CRIMP
Price for MS27467P15B18S
Specification of MS27467P15B18S
Connector Type
Plug, Female Sockets
Number of Positions
18
Shell Size - Insert
15-18
Orientation
N (Normal)
Shell Finish
Olive Drab Cadmium over Nickel
Color
Olive Drab
Cable Opening
0.808" (20.52mm)