MS27467P15B37S
Overview of MS27467P15B37S
Part NumberMS27467P15B37S
ManufacturerAmphenol Aerospace Operations
DescriptionCONN PLUG FMALE 37POS GOLD CRIMP
Price for MS27467P15B37S
Specification of MS27467P15B37S
Connector Type
Plug, Female Sockets
Number of Positions
37
Shell Size - Insert
15-37
Shell Finish
Olive Drab Cadmium over Nickel
Color
Olive Drab
Cable Opening
0.808" (20.52mm)