MS27467P15F18PC
Overview of MS27467P15F18PC
Part NumberMS27467P15F18PC
ManufacturerAmphenol Aerospace Operations
DescriptionCONN PLUG MALE 18POS GOLD CRIMP
Price for MS27467P15F18PC
Specification of MS27467P15F18PC
Connector Type
Plug, Male Pins
Number of Positions
18
Shell Size - Insert
15-18
Orientation
C
Shell Finish
Electroless Nickel
Color
Silver
Cable Opening
0.808" (20.52mm)