MS27467P17A26P
Overview of MS27467P17A26P
Part NumberMS27467P17A26P
ManufacturerAmphenol Aerospace Operations
DescriptionCONN PLUG MALE 26POS GOLD CRIMP
Price for MS27467P17A26P
Specification of MS27467P17A26P
Connector Type
Plug, Male Pins
Number of Positions
26
Shell Size - Insert
17-26
Orientation
N (Normal)
Shell Finish
Cadmium over Nickel
Cable Opening
0.909" (23.09mm)