P0805Z1003BBW
Overview of P0805Z1003BBW
Part NumberP0805Z1003BBW
ManufacturerVishay / Sfernice
DescriptionSFERNICE THIN FILMS
Price for P0805Z1003BBW
Specification of P0805Z1003BBW
Package
Tray
Resistance
100 kOhms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
0.2W, 1/5W
Temperature Coefficient
5ppm/C
Size / Dimension
0.075" L x 0.050" W (1.91mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)
0.025" (0.63mm)