WK73R2BTTD3090F
Overview of WK73R2BTTD3090F
Part NumberWK73R2BTTD3090F
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
DescriptionRES 309 OHM 1% 1W 1206
DatasheetsDownload WK73R2BTTD3090F Datasheet PDFPDF Icon
Price for WK73R2BTTD3090F
Specification of WK73R2BTTD3090F
Status
Active
Series
WK73R
Package
Tape & Reel (TR)
Supplier
KOA Speer Electronics, Inc.
Resistance
309 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
1W
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient
100ppm/C
Operating Temperature
-55C ~ 155C
Package / Case
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)