WK73R2BTTD3322D
Overview of WK73R2BTTD3322D
Part NumberWK73R2BTTD3322D
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
DescriptionRES 33.2K OHM 0.5% 3/4W 1206
DatasheetsDownload WK73R2BTTD3322D Datasheet PDFPDF Icon
Price for WK73R2BTTD3322D
Specification of WK73R2BTTD3322D
Resistance
33.2 kOhms
Tolerance
0.5%
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)