WK73R2BTTD4323F
Overview of WK73R2BTTD4323F
Part NumberWK73R2BTTD4323F
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
DescriptionRES 432K OHM 1% 3/4W 1206
DatasheetsDownload WK73R2BTTD4323F Datasheet PDFPDF Icon
Price for WK73R2BTTD4323F
Specification of WK73R2BTTD4323F
Resistance
432 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)