WK73R2BTTD564J
Overview of WK73R2BTTD564J
Part NumberWK73R2BTTD564J
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
DescriptionRES 560K OHM 5% 3/4W 1206
DatasheetsDownload WK73R2BTTD564J Datasheet PDFPDF Icon
Price for WK73R2BTTD564J
Specification of WK73R2BTTD564J
Resistance
560 kOhms
Tolerance
5%
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)