WK73R2BTTD6203D
Overview of WK73R2BTTD6203D
Part NumberWK73R2BTTD6203D
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
DescriptionRES 620K OHM 0.5% 3/4W 1206
DatasheetsDownload WK73R2BTTD6203D Datasheet PDFPDF Icon
Price for WK73R2BTTD6203D
Specification of WK73R2BTTD6203D
Status
Active
Series
WK73R
Package
Tape & Reel (TR)
Supplier
KOA Speer Electronics, Inc.
Resistance
620 kOhms
Tolerance
0.5%
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient
100ppm/C
Operating Temperature
-55C ~ 155C
Package / Case
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)