WK73R2BTTD8870D
Overview of WK73R2BTTD8870D
Part NumberWK73R2BTTD8870D
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
DescriptionRES 887 OHM 0.5% 1W 1206
DatasheetsDownload WK73R2BTTD8870D Datasheet PDFPDF Icon
Price for WK73R2BTTD8870D
Specification of WK73R2BTTD8870D
Resistance
887 Ohms
Tolerance
0.5%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)