WK73R2JTTE1000F
Overview of WK73R2JTTE1000F
Part NumberWK73R2JTTE1000F
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
DescriptionRES 100 OHM 1% 1W 1812
DatasheetsDownload WK73R2JTTE1000F Datasheet PDFPDF Icon
Price for WK73R2JTTE1000F
Specification of WK73R2JTTE1000F
Status
Not For New Designs
Resistance
100 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Package / Case
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Size / Dimension
0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)