1206Y6300680KQT
Overview of 1206Y6300680KQT
Part Number1206Y6300680KQT
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 68PF 630V C0G/NP0 1206
DatasheetsDownload 1206Y6300680KQT Datasheet PDFPDF Icon
Price for 1206Y6300680KQT
Specification of 1206Y6300680KQT
Capacitance
68 pF
Tolerance
10%
Voltage - Rated
630V
Temperature Coefficient
C0G, NP0 (1B)
Features
High Q, Low Loss, Soft Termination
Ratings
Applications
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)