CMF60247R50BERE
Overview of CMF60247R50BERE
Part NumberCMF60247R50BERE
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 247.5 OHM 1W 0.1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF60247R50BERE Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF60247R50BERE
Specification of CMF60247R50BERE
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
247.5 Ohms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
25ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)