CMF60249R00BEEK
Overview of CMF60249R00BEEK
Part NumberCMF60249R00BEEK
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 249 OHM 1W .1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF60249R00BEEK Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF60249R00BEEK
Specification of CMF60249R00BEEK
Package
Bulk
Resistance
249 Ohms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
25ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)