CMF60249R00FEEB
Overview of CMF60249R00FEEB
Part NumberCMF60249R00FEEB
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 249 OHM 1W 1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF60249R00FEEB Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF60249R00FEEB
Specification of CMF60249R00FEEB
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
249 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
25ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)