CMF6024R300FHEB
Overview of CMF6024R300FHEB
Part NumberCMF6024R300FHEB
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 24.3 OHM 1W 1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF6024R300FHEB Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF6024R300FHEB
Specification of CMF6024R300FHEB
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
24.3 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)