CMF60250R00FEEK
Overview of CMF60250R00FEEK
Part NumberCMF60250R00FEEK
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 250 OHM 1W 1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF60250R00FEEK Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF60250R00FEEK
Specification of CMF60250R00FEEK
Package
Bulk
Resistance
250 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
25ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)