CMF60255R00BHEA
Overview of CMF60255R00BHEA
Part NumberCMF60255R00BHEA
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 255 OHM 1W .1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF60255R00BHEA Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF60255R00BHEA
Specification of CMF60255R00BHEA
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
255 Ohms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)