CMF6029K400BEEB
Overview of CMF6029K400BEEB
Part NumberCMF6029K400BEEB
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 29.4K OHM 1W .1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF6029K400BEEB Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF6029K400BEEB
Specification of CMF6029K400BEEB
Resistance
29.4 kOhms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
25ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)