CMF602K1500FKRE
Overview of CMF602K1500FKRE
Part NumberCMF602K1500FKRE
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 2.15K OHM 1W 1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF602K1500FKRE Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF602K1500FKRE
Specification of CMF602K1500FKRE
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
2.15 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)