CMF602K2000DEBF
Overview of CMF602K2000DEBF
Part NumberCMF602K2000DEBF
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 2.2K OHM 1W 0.5% AXIAL
DatasheetsDownload CMF602K2000DEBF Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF602K2000DEBF
Specification of CMF602K2000DEBF
Package
Bulk
Resistance
2.2 kOhms
Tolerance
0.5%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
25ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)