CMF602K2100FHR6
Overview of CMF602K2100FHR6
Part NumberCMF602K2100FHR6
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 2.21K OHM 1W 1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF602K2100FHR6 Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF602K2100FHR6
Specification of CMF602K2100FHR6
Status
Active
Series
CMF
Package
Tape & Reel (TR)
Supplier
Vishay Dale
Resistance
2.21 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
1W
Composition
Metal Film
Features
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient
50ppm/C
Operating Temperature
-55C ~ 175C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)