CMF602K3700FKR6
Overview of CMF602K3700FKR6
Part NumberCMF602K3700FKR6
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 2.37K OHM 1W 1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF602K3700FKR6 Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF602K3700FKR6
Specification of CMF602K3700FKR6
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
2.37 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)