FMP200FRE52-3K92
Overview of FMP200FRE52-3K92
Part NumberFMP200FRE52-3K92
ManufacturerYageo
DescriptionRES 3.92K OHM 1% 2W AXIAL
DatasheetsDownload FMP200FRE52-3K92 Datasheet PDFPDF Icon
Price for FMP200FRE52-3K92
Specification of FMP200FRE52-3K92
Resistance
3.92 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.154" Dia x 0.354" L (3.90mm x 9.00mm)