FMP200FRE52-464R
Overview of FMP200FRE52-464R
Part NumberFMP200FRE52-464R
ManufacturerYageo
DescriptionRES 464 OHM 1% 2W AXIAL
DatasheetsDownload FMP200FRE52-464R Datasheet PDFPDF Icon
Price for FMP200FRE52-464R
Specification of FMP200FRE52-464R
Resistance
464 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.154" Dia x 0.354" L (3.90mm x 9.00mm)