FMP200FRE52-487R
Overview of FMP200FRE52-487R
Part NumberFMP200FRE52-487R
ManufacturerYageo
DescriptionRES 487 OHM 1% 2W AXIAL
DatasheetsDownload FMP200FRE52-487R Datasheet PDFPDF Icon
Price for FMP200FRE52-487R
Specification of FMP200FRE52-487R
Status
Active
Series
FMP
Package
Tape & Reel (TR)
Supplier
YAGEO
Resistance
487 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
2W
Composition
Metal Film
Features
Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient
50ppm/C
Operating Temperature
-55C ~ 155C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.154" Dia x 0.354" L (3.90mm x 9.00mm)