MS27467P15B18P
Overview of MS27467P15B18P
Part NumberMS27467P15B18P
ManufacturerAmphenol Aerospace Operations
DescriptionCONN PLUG MALE 18POS GOLD CRIMP
Price for MS27467P15B18P
Specification of MS27467P15B18P
Connector Type
Plug, Male Pins
Number of Positions
18
Shell Size - Insert
15-18
Shell Finish
Olive Drab Cadmium over Nickel
Color
Olive Drab
Cable Opening
0.808" (20.52mm)