P0805Y9532LBW
Overview of P0805Y9532LBW
Part NumberP0805Y9532LBW
ManufacturerVishay / Sfernice
DescriptionSFERNICE THIN FILMS
Price for P0805Y9532LBW
Specification of P0805Y9532LBW
Package
Tray
Resistance
95.3 kOhms
Tolerance
0.01%
Power (Watts)
0.2W, 1/5W
Temperature Coefficient
10ppm/C
Size / Dimension
0.075" L x 0.050" W (1.91mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)
0.025" (0.63mm)