WK73R2BTTD562J
Overview of WK73R2BTTD562J
Part NumberWK73R2BTTD562J
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
DescriptionRES 5.6K OHM 5% 1W 1206
DatasheetsDownload WK73R2BTTD562J Datasheet PDFPDF Icon
Price for WK73R2BTTD562J
Specification of WK73R2BTTD562J
Resistance
5.6 kOhms
Tolerance
5%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)