WK73R2BTTD6201D
Overview of WK73R2BTTD6201D
Part NumberWK73R2BTTD6201D
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
DescriptionRES 6.2K OHM 0.5% 1W 1206
DatasheetsDownload WK73R2BTTD6201D Datasheet PDFPDF Icon
Price for WK73R2BTTD6201D
Specification of WK73R2BTTD6201D
Resistance
6.2 kOhms
Tolerance
0.5%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)