CMF6025K500BHEB
Overview of CMF6025K500BHEB
Part NumberCMF6025K500BHEB
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 25.5K OHM 1W .1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF6025K500BHEB Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF6025K500BHEB
Specification of CMF6025K500BHEB
Status
Active
Series
CMF
Package
Tape & Reel (TR)
Supplier
Vishay Dale
Resistance
25.5 kOhms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
1W
Composition
Metal Film
Features
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient
50ppm/C
Operating Temperature
-55C ~ 175C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)