CMF6025K800FKEK
Overview of CMF6025K800FKEK
Part NumberCMF6025K800FKEK
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 25.8K OHM 1W 1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF6025K800FKEK Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF6025K800FKEK
Specification of CMF6025K800FKEK
Package
Bulk
Resistance
25.8 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)